Nákup nebo pronájem kávovaru

Velice často dostáváme dotazy na pronájem automatického kávovaru. Zpravidla se ptají provozovatelé středních i malých gastronomických provozů jako jsou cukrárny, pekařské prodejny, provozovny rychlého občerstvení, jídelny, restaurace, sezonní i celoroční stánky apod. V jejich případě je odpověď jednoznačná. Přímý nákup ať z vlastních finančních prostředků, nebo formou některých úvěrů či bankovního kontokorentu.

Stručně řečeno: pokud se pořizuje kávovar na byznys, tak jedině zakoupit!

V případě automatických kávovarů Dr.Coffee v cenách od 40 tis. do 65 tis, při denním prodeji 30porcí denně (500,-Kč/1kg kávy), bude kávovar zaplacen zpět již za 40 až 60 dní. Pak už Vám jen bohatě vydělává. Výběr kávy a cenu si vybíráte sami. A kávovar je od počátku Vaším nebo firemním majetkem.

Podívejme se na pronájem kávovaru. Smlouva se zpravidla uzavírá na tři roky s pravidelným povinným odběrem kávy cca 7kg kávy/měsíčně od pronajímající firmy a to v cenové hladině někde kolem 700-800,-kč za kg kávy. Některé pronajímají společnosti ještě účtují měsíční poplatek např. 700,-Kč měsíčně. Kávovar ale nebude nikdy Vaším majetkem. Až potud je vše v pořádku. Maximálně se Vám bude dražší káva hromadit ve skladu nebo ji se ztrátou, kterou pokryjete ze svého zisku, prodáte svým známým.

Problém ale nastane v případě, že z jakéhokoliv důvodu nebudete moci dále svoji činnost provozovat. Smlouva o pronájmu kávovaru stále bohužel běží. V případě nákupu kávovaru, za těchto okolností máte možnost kávovar prodat, a není třeba řešit, kdy Vám opět doručí zásilku kávy k uzavřené smlouvě.

Držím Všem palce, ať se Vám v podnikání daří!